FB lipniki

Archiwa

Koło Gospodyń Wiejskich w Lipnikach

DOŻYNKI POWIATOWE W ROZOGACH, 31.08.2014 rok

DOŻYNKI GMINNE W JEDWABNIE, 24.08.2014

Koło Gospodyń Wiejskich ODNOWA wystawiło wieniec do konkursu „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” , który otrzymał wyróżnienie.

DZIEŃ KOBIET

Dnia 08.03.2014 roku Koło Gospodyń Wiejskich „ODNOWA” w Lipnikach zorganizowało Dzień Kobiet. Panie na tę uroczystość przygotowały potrawy, a Panowie wcielili się w rolę kelnerów. W ten wyjątkowy dzień wszystkie Panie otrzymały kwiaty od Krzysztofa Otulakowskiego Wójta Gminy Jedwabno i serdeczne życzenia, do których przyłączyła się Maria Sienkiewicz Przewodnicząca Rady Gminy w Jedwabnie.

LODOWISKO DLA DZIECI

W tym roku na ferie zimowe KGW postanowiło zrobić lodowisko dla dzieci. Aby wykonać to trudne zadanie, członkowie Koła przez 2 noce polewali wodą uformowane bandy, a następnie przez kolejne 3 dni dolewali wody tworząc warstwy lodowiska. Dnia 27.01.2013 roku odbyło się otwarcie lodowiska połączone z ogniskiem.

WYCIECZKA ROWEROWA DO BARTBO

Dnia 15.07.2012 roku Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało wycieczkę rowerową do parku rozrywki BARTBO w Butrynach. Mimo iż, do pokonania rowerem uczestnicy wyprawy mieli 17 km w jedną stronę, to pytane, bez zastanowienia odpowiadają, że chętnie na taką wycieczkę pojechałyby jeszcze raz. Nad bezpieczeństwem uczestników wycieczki czuwali Organizatorzy: Anna i Janusz Śledzik, Małgorzata Dąbkowska, Emila Śledzik.

BAL SENIORA

Aby zapewnić rozrywkę starszym mieszkańcom wsi Lipniki KGW zorganizowało dnia 26.11.2011 roku  „Dzień Seniora”, który odbył się w świetlicy Koła. Seniorzy za sprawą muzyki, pamięcią mogli wrócić do lat młodości, co bardzo im się spodobało. Ten wyjątkowy dzień możliwy był do zrealizowania dzięki mobilizacji wielu osób, tym samym chcielibyśmy bardzo im za to podziękować.

WYCIECZKA ROWEROWA PO KRAINIE JEZIOR WARMII I MAZUR

Wyprawa ta, zajęła uczestnikom wycieczki cały dzień, gdyż mieli oni do pokonania około 50 km i 6 jezior do okrążenia. Największą atrakcją była miejscowość Łajs, gdzie znajduje się granica Warmii i Mazur, a tuż obok Rezerwat Jezioro Kośno. Było to pierwsze jezioro na trasie z sześciu, w którym wykąpali się uczestnicy wycieczki.

BIWAK NAD JEZIOREM GIM

Dnia 23 lipca 2011 roku Koło Gospodyń Wiejskich, na czele z przewodniczącą Anną Śledzik, zorganizowało biwak dla dzieci i młodzieży nad jeziorem Gim.

POWIATOWE DOŻYNKI W PASYMIU, 27.08.2010 ROK