FB lipniki

Archiwa

Festyn wiejski, 23.07.2016 rok

Dnia 23.07.2016 roku w Lipnikach odbył się festyn wiejski przy kwitnącym klombie. Po raz kolejny mieszkańcy wsi, mieszkańcy gminy Jedwabno oraz turyści, mogli jeszcze bardziej się zintegrować.

Na samym początku Pani Sołtys Halina Jaśniewicz wspólnie z Panem Wójtem Gminy Jedwabno Sławomirem Ambroziak, przywitali wszystkich zgromadzonych. Podczas imprezy odbyły się zawody sprawnościowe dla dzieci przeprowadzone przez Animatora Sportu Darię Grabowską, wystąpiły „HULAHOPKI” z Witowa oraz odwiedzili nas strażacy z Nowego Dworu. Dzieci mogły zobaczyć z bliska jak wygląda profesjonalny wóz strażacki, spróbować jak to jest gasić pożar, a nawet odbyć przejażdżkę tym właśnie samochodem. Dla starszej części zgromadzenia był wcześniej ogłoszony konkurs kulinarny. W konkursie wzięły udział cztery potrawy. Jury, które zostało losowo wybrane podczas festynu oceniało dania w czterech kategoriach: sposób podania potrawy, walory smakowe, pracochłonność dania, związek z kulturą powiatu, województwa.

Wyniki oraz nagrody wyglądają następująco:

I miejsce: leczo – Natalia Leśniewska (robot kuchenny z misą)
II miejsce: roladki wytrawne na zimno – Agnieszka Skwiot (opiekacz)
III miejsce: fasolka – Ryszard Skwiot (mały robot kuchenny)
IV miejsce: kartoflak – Krzysztof Śledzik (karafka)

Od godziny 20:00 grał zespól muzyczny „Project Newi”. Wszyscy na festynie świetnie się bawili, a dzieci, które brały udział w zawodach sprawnościowych otrzymały ciekawe nagrody.

 

Comments are closed.